7 укусів комах, які не можна ігнорувати

7 укусів комах, які не можна ігнорувати

Любите часто бувати на природі, на дачі? Дізнайтеся, укуси яких видів комах особливо небезпечні. Якщо ви вчасно виявите укус, то це зменшить ризик негативних наслідків.

Незважаючи на те, що більшість укусів можуть викликати лише свербіж, інші можуть бути надзвичайно небезпечними і принести величезну кількість проблем зі здоров’ям, якщо на укус відразу не звернути увагу. Ось список комах, яких ви повинні побоюватися.

 

1. Укуси постільних клопів

Хоча укуси клопів не є небезпечними, їх обов’язково потрібно відразу впізнавати. Коли вас кусає постільний клоп, він вводить в ваш організм анестетик та антикоагулянт (хімічна речовина, яка пригнічує процес згортання крові). З цієї причини ми зовсім не помічаємо і не відчуваємо укусу.

Симптоми

Насправді, більшість людей не помічають укусу, поки його слідів не начиняють проявлятися приблизно через кілька днів після першого контакту.

Звичайно ж, постільні клопи не переносять хвороб. Незважаючи на це, їх потрібно відразу ж знищувати, як тільки ви помітите їх на своєму матраці.

Інструкція дій після укусу

Після того, як ви очистите своє спальне місце від цих комах, подбайте про укус. Його ні в якому разі не можна дряпати, інакше це призведе до вторинних шкірних інфекцій. Ви повинні бути максимально акуратними з ділянкою укусу. Найкраще звернутися до лікарів, які вам порадять засіб для зняття свербіння.

Деякі лікарі пропонують скористатися антисептичними кремами або однопроцентним гидрокортизоном для того, щоб полегшити свербіж.

 

2. Укуси трав’яних кліщів (краснотілок)

Симптоми

Після укусу кліща з’являється червоний рубець з яскраво-червоними крапками в центрі, а також ви відчуваєте інтенсивний і безперервний свербіж.

Ці комахи настільки крихітні, що виявити їх неозброєним поглядом майже неможливо. Їх можна помітити тоді, коли вони збираються в групу. В цьому випадку ви бачите виразну червону пляму на шкірі.

За словами багатьох лікарів, кліщі кусають будь-яку частину тіла, але частіше за все під їх приціл потрапляють талія та голені. Через кілька годин після укусу ви починаєте відчувати свербіж, а на вашій шкірі з’являються червонуваті опуклості, які можна сплутати з прищами, рубцями або кропив’янкою.

У момент укусу кліщ вводить травний фермент під шкіру хазяїна, який руйнує тканини. Ці комахи унікальні тим, що харчуються людськими тканинами, а не кров’ю. З цієї причини для загоєння ураженої ділянки може знадобитися кілька тижнів.

Інструкція дій після укусу

Запишіться до лікаря і проконсультуйтеся, як прибрати свербіж і небажаного гостя з вашого тіла. Якщо немає можливості відвідати лікаря, то для початку прийміть безрецептурні антигістамінні препарати і поставте холодний компрес, щоб зменшити свербіж.

 

3. Укуси чесоточних кліщів, чесотка

Хвороба буде неминуча, якщо чесоточний кліщ якимось чином потрапив на вашу шкіру. На жаль, розпізнати укус кліща ви зможете лише через чотири або шість тижнів.

Це нетипова комаха і, отже, його поведінка кардинально відрізняється. Ці кліщі ховаються під вашу шкіру, там відкладають яйця, а після розмножуються в епідермісі.

Симптоми

Найбільш поширеними симптомами є сильний свербіж, який загострюється вночі і не дає вам нормально виспатися, прищі схожі на висип, пухирі і виразки, які з’являються з-за того, що ми дряпаємо “пошкоджену” ділянку шкіри. Найчастіше висип з’являється на долонях, плечах, зап’ястях або ліктях.

Короста дуже заразна і, підхопити коростяний кліщ дуже легко. Для цього достатньо буде потриматися за брудні поручні, полежати на чужому ліжку або поміряти плаття в магазині, також хвороба може передатися і інтимним шляхом.

Інструкція дій після укусу

Якщо ви помітили якісь симптоми корости у себе, свого знайомого або свого родича, то ведіть їх до лікаря або йдіть самі до лікаря. Доктор вам випише рецепт, який допоможе вам вбити коростяних кліщів і їхні яйця.

 

4. Укус оси

Симптоми

У більшості людей місце укусу оси почервоніє, трохи вспухнет, також буде відчуватися свербіж і поколювання під час і після укусу даноі комахи. Навколо укусу зазвичай з’являється невеликий рубець з білою крапкою в центрі.

Фахівці стверджують, що у деяких людей можуть спостерігатися більш виражені симптоми. На відміну від більшості людей припухлість може бути більше, а також місце укусу сильніше почервоніє. Ці симптоми будуть посилюватися протягом двох або трьох днів після укусу.

Дуже важливо поспостерігати за собою протягом перших кількох хвилин після укусу. Деякі люди можуть допомогти собі і в домашніх умовах, але не у всіх так легко гоїться укус. Адже існують люди з алергією на отруту і, у них може розвинутися анафілактичний шок.

Якщо у вас сильно набрякає обличчя, губи або горло, у вас виникає запаморочення, вам стає складно дихати і ваш пульс частішає, то ви негайно повинні звернутися до лікаря!

Якщо ви знаєте, що у вас є алергія на ос, то обов’язково беріть з собою на прогулянку ліки від алергії.

Інструкція дій після укусу

Якщо ви відчуваєте лише невеликий дискомфорт, то промийте уражену ділянку водою з милом і поставте холодний компрес, щоб зменшити набряк.

Якщо ж вас вкусила бджола, то не забудьте негайно прибрати жало за допомогою пінцета. Оси не залишають після себе жало.

 

5. Укус павука

Хоча більшість павуків не отруйні, деякі з них все ще кусаються і можуть залишити слід на вашій шкірі.

Деякі вважають, що кращий спосіб визначити, чи потрібно вам турбуватися про укус павука, – це подивитися на павука, який вас укусив.

Після нападу коричневого павука-відлюдника, чорної вдови, тарантула, павука-скакуна вам може знадобитися медична допомога. Однак, якщо ви не помітили павука, симптоми допоможуть вам визначити, які проблеми вас можуть очікувати.

Симптоми

Лікарі розповідають: “Існують павуки, які є нешкідливими для нас. Їх укус викличе таку ж реакцію організму, як і укус звичайного комахи. На вашій шкірі з’явиться червоний, опухлий, іноді зудить або хворобливий горбок. Однак укуси небезпечних павуків, як чорна вдова і коричневі відлюдники, можуть викликати сильний біль, набряк, пітливість, судоми і озноб “.

Інструкція дій після укусу

Якщо висип стає нестерпним, ви відчуваєте біль навколо області від укусу або ж укус перетворюється в пухир, то це означає, що вам потрібна допомога лікаря.

Фахівці кажуть нам про те, що укус небезпечного павука викликає головні болі, а також нам стає важко дихати і температура тіла постійно коливається. Якщо ви помічаєте за собою такі симптоми, то вам потрібно звернутися до лікаря за лікуванням протягом 24 годин після укусу.

 

6. Укус іксодових кліщів

Іксодові кліщі – це маленькі павукоподібні тварини. Після першого контакту кліща потрібно від 24 до 48 годин для того, щоб він міг перенести бактерії в кровотік людини.

Вони можуть бути розносниками ряду шкідливих захворювань, таких як хвороба Лайма, анаплазмоз, вірусний кліщовий енцефаліт.

Симптоми

Більшість людей знають, що традиційним симптомом є чіткий круглий шкірний висип, який з’являється навколо укусу. Це найпоширеніший симптом, але не у кожного виникає така висип. Такі ознаки, як м’язові спазми, болі в суглобах, лихоманка, головний біль і втому, також попереджають нас про те, що ми були укушені.

Інструкція дій після укусу

Якщо вас укусив цей кліщ, зверніться до лікаря якомога швидше, який видалить всього кліща безпечно.

У різних країнах кліщі передають різні хвороби і, для своєї ж безпеки, треба запитати у свого лікаря, якщо вам потрібно додаткове обстеження або лікування для запобігання захворювання.

 

7. Укус комара

Ми всі дуже добре знайомі з цими комахами.

Симптоми

Після їх укусу утворюється червона опукла шишка, яка сильно свербить. У деяких людей можуть проявлятися більш серйозні симптоми, такі як невеликі бульбашки через алергію на слину комарів. Укус комара може бути більш небезпечним для людей з порушеннями імунітету.

Якщо укус комара викликає сильну пухлину, лихоманку, кропивницю, головний біль, а також через укус у вас опухають лімфатичні вузли, то вам слід звернутися до лікаря.

Ці комахи можуть бути розповсюджувачами небезпечних хвороб, як Зика, малярія або жовта лихоманка, лихоманка Західного Нілу, дірофілляріоз. Будьте дуже обережні в географічних районах, де можуть мешкати комарі-рознощики.

Інструкція дій після укусу

Ні в якому разі не чешітесь. Багато хто з докторів кажуть: “Ви не повинні дряпати укуси комах по одній основній причини – може статися зараження. Якщо ви подряпаєте досить сильно вашу шкіру, вона лопне. Наші руки, і особливо зони під нігтями, відомі тим, що несуть мікроби і бактерії. Коли ви дряпаєте і рвете шкіру, ви збільшуєте ймовірність того, що ці мікроби і бактерії потраплять під шкіру і викличуть інфекцію”

 

Як себе захистити від укусів?

Прикрийтесь. Хоч це і не найкраща ідея ходити з довгими рукавами і в брюках в спеку, але саме одяг є кращим захистом від укусів комах. Всякий раз, коли ви знаходитесь на вулиці протягом тривалого періоду часу, носите довгий одяг і взуття з закритими носками.

Спіть під сіткою. Якщо вам подобаються походи, то наступного разу накрийте намет або гамак сіткою від комах для того, щоб жодна літаюче істота не порушило ваш сон.

Нанесіть засіб від комах. Нанесіть повністю натуральний засіб від комах. Воно не дорого коштує і гарантує, що жодна комаха не посміє вас вкусити.

Огляньте своє тіло. Кожен раз, коли ви приходите після прогулянки на природі, оглядайте ваше тіло на наявність укусів кліщів.

Укус можна не відчути, тому обов’язково потрібно розглянути кожну ділянку тіла. Якщо ви знайдете кліща, то надіньте рукавички і обережно вийміть його пінцетом.

Використовуйте соломинки. Для напоїв з жерстяних банок використовуйте соломинки, так як вони є майже стовідсотковим захистом від небезпечних укусів комах в порожнині рота.

Чому ми притягуємо комарів з наукової точки зору?

Вчені виявили, що для комарів ми можемо здаватися такими ж смачними, як будь-який десерт для нас. Специфічна ДНК привертає в наш організм унікальні види мікробактерії – і це те, чого комарі просто не можуть протистояти. В нашій крові виробляється багато вітамінів і хімічних речовин і, з цієї причини з’являються різні запахи на нашому тілі.

Тому наступного разу, коли група голодних комарів накинеться, наприклад, на вашого двоюрідного брата, але залишить вас без уваги, то подякуйте свою ДНК за те, що на вашій шкірі знаходяться ті мікроскопічні істоти, які виробляють саме той правильний запах і, цей запах не приваблює кровососів.

Бережіть себе під час прогулянок, користуйтеся спреями проти комах і кожен раз оглядайте тіло на наявність укусів комах після прогулянок, а якщо вас все-таки вкусили, не забудьте записатися на прийом до лікаря. Якщо ви вчасно виявите укус, то це зменшить ризик негативних наслідків.


Біолог ПП «Дезснаб»
Євген Чеботок


Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:

 
 
 

Читайте також: