Чим небезпечні блохи

Блохи – дрібні паразитуючі кровопиючі комахи, розмір яких становить 1-5 мм, мають три пари ніг наділених кігтиками. Блохи безкрилі, однак, здатні пересуватися дуже швидко на значно великі відстані, завдяки третій парі ніг, яка значно розвинена і пристосована до стрибків.

Забарвлення тіла бліх буває від жовтого до коричневого кольору. Живуть переважно на теплокровних птахах і тваринах.
Житло людини здатні населяти близько 30 видів бліх, таких як собача, котяча, щуряча, мишача, людська блоха та ін. Вивести бліх – дуже важливо!
Людська блоха – дрібна і спритна комаха, розміром 1-4 мм, з маленькою голівкою і тілом, сплюсненим з боків. Є рознощиком збудника чуми, може бути переносником деяких гельмінтів. Ці паразити особливо небезпечні для кішок, собак та інших домашніх тварин.
Тривалість життя бліх даного виду становить від 3,5 до 12 місяців. Однак, при несприятливих умовах (відсутність прокормителя, вологість і знижена температура) можуть перебувати в стані кокона до двох років і вичікувати жертву. Також мають високу плодовитість і високий рівень хворобливості укусів.

 

Житла бліх

У різних приміщеннях і квартирах блохи живуть та розмножуються на підстилках тварин, тріщинах стелі, в сухому пилу та смітті.

Блохи на відміну від тарганів і клопів знаходяться на підлозі або предметах (стінах, предметах інтер’єру) висотою не більше 1 м, куди вони можуть застрибнути. Найчастіше блохи стрибають, повзають тільки на тілі тварини або людини, використовуючи волосяний покрів, тому у людини бліх можна помітити в основному тільки на ногах.

 

Небезпека для людини

Здатність бліх переміщатися з одного господаря на іншого є однією з найбільш небезпечних особливостей цих комах для людини, так як блохи є рознощиками всіляких хвороб та інфекцій. Найбільшу небезпеку для людини несуть щурячі блохи, які переважно проникають в приміщення з підвалів інших вологих місць.

Блохи це переносники таких захворювань як:

  • еризипелоїду
  • чума
  • туляремія
  • бруцельоз
  • псевдотуберкулез
  • сибірська виразка та ін

Варто відзначити, що мікроби в організмі блохи зберігають життєздатність більше року. Блохи будинкової миші, щурів, собак, кішок є розповсюджувачами збудника щурячого висипного тифу. Зараження людини відбувається шляхом кровососания, а також із-за контакту з випорожненнями інфікованих бліх.

 


Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:


 
 
 

Читайте також: