...
Dezsnab

Енцефаліт і хвороба Лайма – чим так небезпечні кліщі?

entsefalit

Кліщі – це кровососні членистоногі, відносяться до класу Павукоподібних. Видовище, кліща що присмоктався до шкіри, не для людей зі слабкими нервами і у багатьох викликає жах і паніку, а процес його вилучення може бути дуже неприємним. Однак, набагато важливіше те, що вони можуть бути переносниками небезпечних хвороб, таких як енцефаліт і хвороба Лайма.

Кліщовий енцефаліт – те, про що, напевно, чули багато хто.

Симптоми проявляються найчастіше через два тижні після укусу, але можуть перебувати в сплячці понад місяць. Висока температура, головний біль, ломота в м’язах попереку, спині та шиї, біль в очних яблуках. Якщо перші дві ознаки можна списати на застуду, то ось при наявності інших варто перевіритися у лікаря. Вірус вражає нервову систему, а на запущених стадіях може призвести до судом, паралічу і навіть коми.

Однак, проти вірусного енцефаліту є ефективна вакцина. Проти хвороби Лайма – немає.

Симптоми хвороби Лайма, або ж бореліозу, також проявляють себе не відразу, а після інкубаційного періоду, який може тривати від одного-двох тижнів, а іноді хвороба прокидається тільки через місяць. Вона викликана бактеріями Borrelia, які переносять іксодові кліщі.

Бореліоз поділяється на безеритемний і еритемний. У першому випадку, на початку хвороби людину переслідує жар, головний біль і ломота в м’язах. Другий тип характеризується на додаток появою на шкірі червоної плями з блідою в центрі, названої мігруючою еритемою.

Симптоми хвороби Лайма, при своєчасному виявленні, піддаються ефективному лікуванню антибіотиками. Однак, якщо це запустити, то вірус може призвести до патології тканин суглобів, проблем із зором, ураження нирок, мозку і серця.

У медичному співтоваристві все ще ведуться суперечки щодо того, хронічне це захворювання або ж ні. У частини людей, які перехворіли на бореліоз колись, періодично виникали відповідні симптоми, хоча сам вірус був відсутній.

Саме тому важливо швидко витягти кліща який присмоктався і, по можливості, віднести в лабораторію, щоб переконатися, що вам нічого не загрожує, або ж щоб вчасно почати лікування.

Бережіть себе і не забувайте перевірятися на наявність кліщів після повернення з відпочинку на природі!

Для швидкого та ефективного знищення кліщів на ділянках звертайтеся до спеціалітов компанії Дезснаб!

Викликати службу по боротьбі з кліщами