...
Dezsnab

Як безпечно витягти кліща?

как удалить клеща
Всім відомо багато різних рад з приводу того, як самостійно витягнути кліща зі шкіри. Деякі з них застарілі і шкідливі, які не тільки не допоможуть видалити кліща, а й зашкодять.

Отже, як же правильно витягнути кліща?

По-перше, робити це самостійно зовсім необов’язково. Навпаки, бажано звернутися до фахівця, який не тільки правильно дістане кліща, але і пропише ліки для профілактики захворювань, які вам міг передати кліщ. Також радимо віддати комаха на дослідження, щоб точно переконатися, що його укус не представляє для вас загрози.

Якщо ж у вас немає можливості звернутися в поліклініку, тоді доведеться самостійно спробувати позбутися від кліща.

Як це зробити?

Найголовніше – діяти швидко. Всім відома порада про те, що шкіру навколо укусу варто намазати маслом, не працює, точніше, працює, але скоріше на шкоду. Так, кліщ задихнеться і помре, але разом з цим автоматично випустить слину в рану, поширюючи можливу інфекцію.

Для вилучення кліща можна використовувати міцну нитку, яку потрібно обмотати навколо його тіла якомога ближче до хоботка і акуратно тягніть, трохи розгойдуючи його в різні боки. Також можна використовувати пінцет, але в цьому випадку важливо не тиснути на черевце. Після вилучення промийте слід йодом або спиртовмісних розчинів.

Важливо! Не крутіть кліща навколо своєї осі: так його тіло може пошкодитися і частина залишиться в рані.

Якщо витягнутого кліща здати на аналіз не вдалося – такі пару тижнів відстежуйте стан потерпілого. У разі підвищення температури або появи висипань на шкірі, негайно зверніться до лікаря.

Як запобігти укусів кліщів?

Виїжджаючи на природу, бажано носити закрите взуття одяг з довгим рукавом і штани. Звичайно, влітку це навряд чи можливо, так що радимо використовувати засоби від комах. Головне, щоб вони не потрапляли в очі і рот. Тканину краще надягати світлу, так кровососів, що причепилися помітити простіше. Також перевіряйте себе, дітей і домашніх тварин на наявність кліщів хоча б раз на годину.

Якщо ви боїтеся, що кліщі захочуть поласувати вашою родиною на дачі або в заміському будинку, найкращим профілактичним рішенням буде замовити послугу по боротьбі з кліщами. Знищення кліщів інсектицидами – то, що на час вбереже вас від цієї проблеми і в цілому знизить популяцію комах на ділянці. 

Викликати службу по боротьбі з кліщами