...
Dezsnab

Іксодові кліщі – це не комахи

іксодові кліщі
Незважаючи на візуальну схожість з комахами, іксодові кліщі відносяться до іншого класу членистоногих – Павукоподібних. Тому, вибираючи репелент проти кліщів, дивіться на його дію: вона має бути акарицидною або інсектоакарицидною.

Розвиток іксодових кліщів

Життєвий цикл іксодових кліщів складається з яйця і 3-х активних стадій розвитку: личинки, німфи і дорослого кліща (імаго). Щоб «перетворитися» в наступну активну стадію личинці та німфі необхідне живлення. Доросла особь п’є кров виключно для процесу розмноження. За все своэ «кліщове» життя членистоноге п’є кров тричі.

Скільки живе кліщ?

З огляду на той факт, що іксодові кліщі витримують тривале голодування та вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища, тривалість їх життя (розвиток від яйця до імаго) може становити 9 років!

Як довго харчується кліщ?

Процес харчування до повного насичення кров’ю становить: личинки – 1-3 дні, німфи – 3-6 днів, імаго – 6-12 днів. Маса «ситої» самки збільшується більш ніж в 100 разів! Це як ми б з вами вставали з-за обіднього столу став важчим до 700-800 кг!

Чи можуть личинки і нимфи передавати інфекцію?

Так, здатні! При деяких інфекціях (вірусні кліщовий енцефаліт та ін.) самка відкладає вже інфіковані яйця з яких з’являються «заразні» личинки, а, отже, і наступні стадії розвитку будуть інфікованими. При інших інфекціях, наприклад, туляремії, зараження відбувається на стадії личинки. В такому випадку інфіковані німфа та імаго. У будь-якому випадку присмоктування німфи несе найбільшу небезпеку, так як укус може залишитися непоміченим (розмір ситої німфи – трохи більше сірникової головки).

Добра всім і будьте здорові!

Біолог ПП «Дезснаб»
Євген Чеботок

Отримати консультацію

Турбують кліщі? Ми знаємо як Вам допомогти

Популярне