...
Dezsnab

Кліщі на дачі

Зустріч з іксодовими кліщами може відбутися не тільки в лісі або парку. Іноді паразити окуповують заміські будинки, дачні ділянки, неконтрольовано розмножуються там, нападають на людину і тварин. Небезпека шкідника в тому, що він є переносником небезпечних інфекцій (хвороби Лайма, вірусного кліщового енцефаліту, піроплазмоз). Щоб ваш відпочинок приносив задоволення, потрібно подбати про захист ділянки: позбутися від кліщів!

Основні причини появи кліщів

Навіть якщо раніше на дачі не було неприємних шкідників, це не означає, що вони і надалі не з’являться на ній. Основною причиною, по якій доводиться спостерігати присутність кліщів на присадибній ділянці, є їх «міграція» за допомогою тварин. Щури, миші, їжаки, кішки і собаки здатні «на собі» принести вам кліщову проблему. І, якщо, наприклад, з тварини, що пробігала повз вашої ділянки, відпала сита самка кліща, то «приплід» в 200-300 потенційних кровососів забезпечений.

Також в зону ризику потрапляє територія, що межує з лісовими насадженнями. Саме в лісових біотопах чисельність іксодових кліщів максимальна.

Як позбутися кліщів

Способи боротьби з кліщами можна розділити на 2 групи: профілактичні та винищувальні.

Почнемо з перших.

Боротьба з кліщами повинна починатися з газонокосарки, граблів та іншого прибирального інвентарю! Потрібно по максимуму створити несприятливі умови для життєдіяльності цих паразитів. Ретельно прибирати територію від минулорічного листя, трави, бадилля та інше. Систематично підстригати газон, не допускати утворення непрохідних заростей на ділянці. Також рекомендують висаджувати ромашку і календулу. Кажуть, ці рослини є природними репелентами для іксодових кліщів. Не варто забувати про боротьбу з гризунами! Оскільки, вони є основними «прокормителями» статевонезрілих стадій розвитку кліщів (личинок і німф).

Винищувальні заходи повністю грунтуються на хімічному методі боротьби. Іншими словами, потрібно обробити ваш ділянку інсектоакарицидними або акарицидними препаратами. Обробці підлягає рослинність на висоту до 1,5 метра, особлива увага приділяється території біля стежок, доріжок, зонах відпочинку, місцях вигулу улюблених тварин. Проводити цю процедуру самостійно або звернутися до спеціалізованої служби – справа кожного. Важливо правильно підібрати діючу речовину препарату, його концентрацію і обов’язково (!) подбати про засоби захисту органів дихання та шкіри! Безпека – понад усе!

Хімічні методи знищення кліщів, в ідеалі, потрібно проводити після ретельних профілактичних: такий тандем дасть максимальний результат!

Чи позбавить однократна обробка від кліщів раз і назавжди?

На жаль, неможливо гарантувати того, що кліщі більше ніколи не заберуться до вас на ділянку. Але регулярні чистки території і проведення систематичних обробок (2 рази на рік), практично, до нуля знижують ризик бути укушеним кліщем на своїй улюбленій дачі!

Безпечного всім відпочинку!

І будьте здорові!

Біолог ПП «Дезснаб»
Євген Чеботок

Отримати консультацію

Турбують кліщі? Ми знаємо як Вам допомогти

Популярне